بسیاری از شرکت‌های نوپا برای اینکه بتوانند خدمات خود را به مشتریان‌شان به شکل ایده‌آل ارائه دهند، به دنبال طراحی اپلیکیشن ارزان هستند. برای این شرکت‌ها قیمت طراحی اپلیکیشن موبایل بسیار مهم است؛ چرا که می‌توانند با صرفه‌جویی در هزینه‌های خود، مدیریت بهتری بر کسب و کار خود داشته باشند.

در بحث ساخت اپلیکیشن موبایل، عوامل زیادی وجود دارند که به‌صورت مستقیم بر روی قیمت تاثیرگذار هستند. در این مقاله قصد داریم تا به عوامل موثر بر قیمت ساخت اپلیکیشن موبایل بپردازیم. با همراه ما باشید.

عوامل موثر بر قیمت طراحی اپلیکیشن

با توجه به اینکه هزینه طراحی اپلیکیشن متغیر است، در این بخش قصد داریم تا به عوامل تاثیرگذار بر قیمت طراحی اپلیکیشن موبایل اشاره داشته باشیم:

1.امکانات و ویژگی‌ها

به عنوان اولین عامل می‌توان گفت که امکانات و ویژگی‌های یک اپلیکیشن به صورت مستقیم بر قیمت طراحی مؤثر هستند. هر شرکت متناسب با نیاز خود می‌تواند از یک سری امکانات پیشرفته در نرم‌افزار استفاده کند. گنجاندن ویژگی و امکانات بیشتر باعث افزایش هزینه طراحی خواهد شد. در یک اپلیکیشن کاربردی وجود ویژگی و امکانات زیر کاربردی هستند:

 • قابلیت چت کردن به صورت آنلاین
 • تعامل با کاربر از طریق ایمیل، هشدار و…
 • امکان قرارگیری یک بخش برای کامنت‌گذاری
 • امکان موقعیت‌یابی مکانی
 • قابلیت پشتیبانی از چند زبان مختلف
 • به‌کارگیری سنسورهای مختلف گوشی‌های هوشمند
 • پنل مدیریت حرفه‌ای
 • قابلیت دسته‌بندی پیشرفته بر اساس نیاز مشتریان
 • امکان داشتن دکمه‌هایی برای اشتراک‌گذاری برنامه
 • و…
هزینه ساخت اپلیکیشن

2.نوع کدنویسی اپلیکیشن

باید توجه داشته باشید که نوع کدنویسی اپلیکیشن می‌تواند بر قیمت طراحی اپلیکیشن موبایل موثر باشد. از زبان‌های برنامه نویسی اپلیکیشن موبایل می‌توان به جاوا، سی شارپ، پایتون، HTML5 و… اشاره کرد. هر کدام از زبان‌های برنامه‌نویسی به طراح این امکان را می‌دهند تا متناسب با نیاز شرکت‌های تجاری بتوانند بهترین اپلیکیشن را طراحی و تولید کنند.

داشتن تجربه کافی در کدنویسی اپلیکیشن نیز بسیار مهم است و باعث افزایش سرعت طراحی نرم‌افزار خواهد شد.

3.نوع پلتفرم برنامه‌نویسی

با توجه به اینکه بسیاری از افراد دارای گوشی سیستم عامل اندروید هستند، شرکت‌ها در وهله اول ترجیح می‌دهند تا نرم‌افزار خود را برای گوشی‌های دارای سیستم عامل اندروید تولید کنند. توصیه گوگل در این زمینه استفاده از پلتفرم اندروید استودیو است.

نوع پلتفرم استفاده شده در طراحی اپلیکیشن باعث تاثیرگذاری بر روی قیمت نهایی نرم‌افزار خواهد شد. استفاده از پلتفرم برنامه‌نویسی اندروید استودیو باعث می‌شود تا طراحان بتوانند به آسانی از پشتیبانی گوگل بهره‌مند شوند که این امر به نوبه خود باعث افزایش سرعت برنامه‌نویسی خواهد شد.

4.زیرساخت و مدیریت اپلیکیشن

نوع زیرساخت انتخاب شده توسط طراح که مرتبط با سیستم عامل است می‌تواند تبادل داده‌ها را بین برنامه و پایگاه داده انجام دهد که این امر روی قیمت طراحی موثر است. وجود یک زیرساخت مناسب باعث می‌شود تا در صورت لزوم بتوان نرم‌افزار طراحی شده را به شکل بهینه گسترش داد.

پنل مدیریت نیز یک بخش مفید و کاربردی است که باعث مدیریت محتوای برنامه خواهد شد. انتخاب زیرساخت اختصاصی می‌تواند بر قیمت طراحی اپلیکیشن موبایل تاثیرگذار باشد.

5.سفارشی‌سازی طراحی بصری

ایجاد یک طراحی اختصاصی مستلزم صرف زمان زیادی است که هزینه طراحی را به شکل قابل توجهی افزایش می‌دهد. تعداد صفحات، طراحی دکمه‌ها، بک گراند و… اگر به صورت اختصاصی انجام شوند، باعث می‌شود تا هزینه نهایی ساخت اپلیکیشن به نسبت طراحی معمولی افزایش پیدا کند. کسب و کارهای تجاری باید با داشتن برنامه مناسب بتوانند در زمینه سفارشی‌سازی طراحی بصری اقدام کنند.

6.تجربه و تخصص تیم طراحی

تجربه و تخصص تیم طراحی نیز می‌تواند بر روی قیمت طراحی نرم‌افزار تاثیرگذار باشد. کسب و کارهای نوپا برای اینکه بتوانند در ابتدای راه، هزینه‌های طراحی اپلیکیشن را مدیریت کنند و به نتیجه دلخواه دست پیدا کنند، بهتر است از یک مجموعه باتجربه بخواهند تا مشاوره‌های لازم قبل از طراحی را به آنان ارائه دهد. سپردن طراحی اپلیکیشن به یک مجموعه موفق باعث رضایت خاطر شرکت‌ها خواهد شد.

چگونه می‌توان هزینه ساخت اپلیکیشن را تخمین زد؟

برای کسب و کارهای امروزی مهم است که بتوانند موضوع هزینه تمام‌شده ساخت اپلیکیشن را تخمین بزنند. همان‌طور که در مقاله به آن اشاره شد، عوامل زیادی به صورت مستقیم بر روی قیمت طراحی اپلیکیشن موبایل اثرگذار هستند.

قیمت طراحی نرم‌افزار برای شرکت‌های کوچک و اپ‌های بزرگ نظیر فیسبوک که خدمات خود را از طریق نرم‌افزار ارائه می‌دهند با یکدیگر متفاوت است. به‌صورت کلی، در مورد شیوه تخمین هزینه ساخت اپلیکیشن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نوع رابط کاربری استفاده شده
 • تجربه کاربری UX
 • گرافیک و انیمیشن نرم‌افزار
 • ویژگی‌ و قابلیت‌های گنجانده شده
 • نوع محتوا و پیچیدگی پایگاه‌های داده

آیا هزینه ساخت اپلیکیشن اندروید با iOS متفاوت است؟

می‌دانید که در حال حاضر برای گوشی‌های هوشمند سه سیستم عامل وجود دارد که شامل اندروید، آی  او اس و ویندوز موبایل است. کسب و کارهای تجاری برای رسیدن به بهترین نتیجه باید اپلیکیشن خود را مخصوص هر یک از این سیستم‌ عامل‌ها تهیه کنند.

با توجه به اینکه سیستم عامل آی  او اس از لحاظ انتشار نرم‌افزار در اپ استور دارای سختگیری‌های بیشتر به نسبت بارگذاری برنامه در پلی استور اندروید است، می‌توان گفت که هزینه ساخت اپلیکیشن برای سیستم عامل آی  او اس گران‌تر است.

البته باید خاطرنشان کرد که پارامترهای بیان‌شده می‌توانند روی هزینه نهایی ساخت اپلیکیشن اندروید و آی  او اس موثر باشند.

هزینه طراحی اپلیکیشن

جمع‌بندی درباره قیمت طراحی اپلیکیشن موبایل

با بررسی وضعیت امروزی جامعه می‌توان گفت که بسیاری از مردم برای رفع نیازهای خود از اپلیکیشن استفاده می‌کنند. این امر باعث شده است تا بسیاری از شرکت‌ها برای ارائه خدمات خود به سمت و سوی طراحی اپلیکیشن بروند.

در این میان، مدیریت هزینه‌ها برای شرکت‌ها دارای اهمیت است؛ بنابراین، قبل از طراحی نهایی، استعلام قیمت طراحی اپلیکیشن موبایل در برنامه بسیاری از کسب و کارها قرار دارد. در این مقاله در مورد عوامل تاثیرگذار بر قیمت نهایی ساخت اپلیکیشن موبایل صحبت کردیم. با توجه به موارد بیان‌شده، در صورتی که به دنبال طراحی اپلیکیشن هستید، بهتر است سفارش خود را در آواز تک ثبت کنید تا به نتیجه دلخواه خود برسید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا