در دنیای پر رقابت امروزی که رقبا در حوزه‌های مختلف کسب و کار به دنبال وارد شدن به فضای دیجیتال هستند، طراحی سایت حرفه ای به‌عنوان یک ضرورت شناخته می‌شود. هر کسب و کاری باید بتواند با در نظر گرفتن شرایط کاری خود، یک وب‌ سایت حرفه‌ ای داشته باشد. زودتر وارد شدن به فضای دیجیتال نمی‌تواند رمز موفقیت یک کسب و کار باشد. مهم‌ترین عامل در موفقیت مشاغل در دنیای دیجیتالی، داشتن وب ‌سایت حرفه ‌ای است.

در این مقاله می‌خواهیم در مورد اهمیت داشتن وب‌ سایت حرفه ‌ای صحبت کنیم و در ادامه خصوصیات یک وب سایت حرفه ‌ای را بیان کنیم. پیشنهاد می‌کنیم تا پایان مقاله همراه ما باشید.

اهمیت طراحی سایت حرفه ای

بدون شک می‌توان گفت که امروزه، کسب و کارهایی که به فضای مجازی اهمیت نمی‌دهند، شانس زیادی برای توسعه و رشد ندارند. برای افزایش جذب مخاطبان هدف و ارتباط صحیح با مشتریان، داشتن وب سایت حرفه ‌ای دارای اهمیت است. داشتن یک وب سایت حرفه ‌ای به کسب و کارهای امروزی کمک خواهد کرد تا بتوانند در یک بستر امن به برندسازی مشغول شوند. طراحی سایت حرفه ای نقش اصلی را در ایجاد یک تجربه رابط کاربری مناسب با مشتریان ایفا می‌کند. در این بخش می‌خواهیم در مورد اهمیت طراحی وب سایت حرفه ‌ای صحبت کنیم.

ایجاد تصویر مناسب از برند

کاربران پس از وارد شدن به وب سایت‌تان، با صفحه نخست فعالیت کاری شما مواجه خواهند شد. این امر نشان می‌دهد که طراحی وب سایت به شکل حرفه‌ای می‌تواند در نگاه اول یک تصور ذهنی مناسب در ذهن مخاطبان ایجاد کند. اگر سایت طراحی‌شده دارای ظاهر جذاب و به‌روز نباشد، کاربران تصور خوبی از وب سایت‌ و کسب و کارتان نخواهند داشت که این امر برای تبدیل مشتری بالقوه به بالفعل می‌تواند بسیار آسیب‌پذیر باشد. زمانی که کاربر در ابتدای امر نتواند با وب سایت‌تان ارتباط برقرار کند، بلافاصله سایت را بسته و از آن خارج می‌شود.

طراحی سایت حرفه ای از این رو دارای اهمیت است که می‌تواند نقش بسزایی در برندسازی داشته باشد. تصویر اولیه که کاربر پس از ورود به وب سایت مشاهده می‌کند دارای اهمیت است و باعث ترغیب کاربر به ماندن در سایت می‌شود.

بهبود وضعیت سئو

طراحی سایت حرفه ای تا حدود زیادی می‌تواند بر روی سئوی وب سایت اثرگذار باشد. در صورتی که وب سایت به بهترین شکل طراحی شده باشد، قابلیت خزش ربات‌های موتور جستجو در وب سایت به بهترین شکل انجام می‌شود. چنانچه طراحی سایت با اصول سئو همخوانی نداشته باشد، موتورهای جستجو نمی‌توانند مطالب سایت را در کمترین زمان ممکن ایندکس کنند. این امر به مرور زمان باعث کاهش رتبه سایت در گوگل خواهد شد.

ارتباط بهتر با مشتریان

زمانی که در طراحی وب سایت، به ظاهر و گرافیک سایت خود توجه داشته باشید، کاربران به‌آسانی می‌توانند با کسب و کارتان ارتباط برقرار کنند. داشتن یک وب سایت با ظاهر  به‌روز و جذاب باعث می‌شود تا کاربران و مشتریان جدید به شکل آسان‌تری با وب سایت شما ارتباط برقرار کنند. صاحبان کسب و کارها نیز با داشتن یک ویترین مناسب می‌توانند ضمن خدمات‌رسانی آسان با مشتریان، ارتباط خود را با کاربران بهبود ببخشند.

تعرفه و هزینه طراحی وب سایت

عقب نماندن از رقبا

قطعا رقبای شما در هر حوزه کاری که باشید، دارای سایت حرفه ‌ای هستند. به همین دلیل، طراحی سایت حرفه ای به‌عنوان یک ضرورت برای کسب و کارتان به شمار می‌رود. برای این که بتوانید در دنیای پررقابت دیجیتالی امروزی، بهترین نتیجه را دریافت کنید، بهتر است به دنبال سفارش طراحی وب سایت حرفه ‌ای و کارآمد باشید.

افزایش آگاهی از برند

همان‌طور که در بالا به آن اشاره شد، زمانی که بخواهید برند سازی انجام دهید، نیاز به یک وب سایت حرفه‌ ای دارید. با داشتن یک وب سایت کاربردی قادر خواهید بود تا کاربران را جذب فعالیت خود کنید. داشتن یک وب سایت حرفه‌ ای باعث می‌شود تا برند شما و نشانه‌های مختلف کسب و کارتان در ذهن کاربر به‌خوبی باقی بماند.

طراحی سایت چیست؟ به همراه معرفی مراحل طراحی سایت  

ویژگی‌های طراحی سایت حرفه ای

حال که در بخش ابتدایی با اهمیت داشتن وب سایت حرفه ‌ای آشنا شدید، در این بخش قصد داریم تا به ویژگی‌های طراحی سایت حرفه ای بپردازیم:

1. گشت و گذار راحت در سایت

ساختار طراحی سایت باید به گونه‌ای باشد که کاربران به محض ورود به سایت بتوانند با چند کلیک ساده از امکانات تعبیه‌شده به‌خوبی استفاده کنند. گشت و گذار یا قابلیت Navigation یکی از قابلیت‌های مفید وب سایت است که به کاربران این امکان را می‌دهد تا بتوانند در کمترین زمان ممکن به صفحات مورد نیاز خود دسترسی پیدا کنند.

2. طراحی واکنش‌گرا

طراحی سایت حرفه ای زمانی می‌تواند برای کاربران مفید باشد که به‌صورت واکنش‌گرا انجام شده باشد. امروزه بسیاری از کاربران برای مراجعه به وب سایت‌های مورد نظر خود از گوشی‌های هوشمند استفاده می‌کنند. گوشی‌های هوشمند دارای ابعاد صفحه مختلف هستند که طراحان باید این موضوع را در هنگام طراحی وب سایت مدنظر قرار دهند. یک سایت حرفه ‌ای باید به صورت ریسپانسیو یا واکنش‌گرا طراحی شده باشد تا در هر گوشی یا تبلتی قابل مشاهده باشد.

3. ثبات در سبک طراحی

زمانی که یک کسب و کار بخواهد برندسازی را در برنامه کاری خود قرار دهد، باید یک سبک طراحی خاص را در ذهن مشتریان خود ثبت کند. به همین علت، یک سایت حرفه ‌ای باید دارای سبک مشخصی در طراحی باشد که در همه صفحات اعمال شود. به‌عنوان مثال، می‌توان گفت که طراح باید در طراحی سایت حرفه ای، المان‌های مختلف طراحی مانند رنگ، تصاویر، تایپوگرافی و… را به صورت یکسان به کار ببرد.

4. استفاده از تصاویر هوشمند

استفاده از تصاویر باکیفیت و هوشمند ضمن زیباسازی صفحات مختلف وب سایت، باعث افزایش تعامل مخاطبان با وب سایت می‌شود. طراح باید از سبک طراحی مینیمال برای کسب و کارهای تجاری استفاده کند. استفاده از تصاویر و متن باید در صفحات سایت به شکل هوشمندانه و متعادل باشد تا جذابیت و کارآیی وب سایت به شکل قابل توجهی افزایش پیدا کند. شلوغ کردن صفحات بیش از حد، علاوه بر کند شدن سرعت لود، باعث کاهش جذابیت وب سایت خواهد شد.

5. استفاده از متن‌های جذاب

متن‌ نقش بسیار مهمی در ترغیب کاربران به تعامل دارد، متن‌های تکراری و کسل‌کننده باعث می‌شود تا کاربران بعد از یک مدت کوتاه از وب سایت خارج شوند. طراح باید بتواند از متن‌های جذاب در طراحی استفاده کند.

6. دعوت به اقدام یا کال تو اکشن

هدف نهایی یک کسب و کار، تبدیل مشتریان بالقوه به مشتریان بالفعل است. طراحی سایت حرفه ای باید به گونه‌ای باشد که کاربران را به انجام کاری ترغیب کند. طراحی جذاب و تاثیرگذار کال تو اکشن (call to action) به‌عنوان یکی از نیازهای طراحی وب سایت محسوب می‌شود.

7. سرعت بالای لود سایت

سرعت سایت نقش بسیار اساسی در ماندگاری کاربران دارد. در واقع طراح باید در هنگام کدنویسی به این موضوع توجه داشته باشد. اگر سایت از سرعت بالایی برخوردار نباشد، مخاطب پس از گذشت چند ثانیه از وب سایت خارج خواهد شد.

وب دیزاین

8. تعرفه و هزینه طراحی سایت حرفه ای

با توجه به این که امکانات مورد نیاز هر کسب و کاری با دیگری متفاوت است، نمی‌توان یک قیمت ثابت را برای طراحی سایت حرفه ای در نظر گرفت. هزینه طراحی سایت به عوامل مختلفی بستگی دارد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به امکانات سایت، تعداد صفحات، ویژگی‌های گرافیکی و… اشاره کرد. هر شرکت طراحی وب سایتی با توجه به تخصص نیروهای خود، می‌تواند برای طراحی وب سایت با امکانات مختلف، تعرفه‌های گوناگونی را در نظر بگیرد.

قیمت طراحی سایت چقدر است و چه عواملی تاثیر گذار است؟

نرخ تبدیل یا سئو؛ کدام یک مهم‌تر است؟

یکی از موضوعات مهم در طراحی وب سایت، نرخ تبدیل و سئو است. در فرایند فروش و برندسازی چند مرحله باید طی شود که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به ایجاد ترافیک هدفمند، نگهداری کاربران در سایت و تبدیل کاربر علاقه‌مند به مشتری اشاره کرد. هر کدام از آیتم‌های بیان‌شده اگر به‌درستی نتوانند در سایت پیاده‌سازی شوند، نمی‌توانند نرخ تبدیل مناسبی داشته باشند. هر وب سایتی اگر بتواند این سه مرحله را به درستی طی کند، به یک سایت حرفه‌ای تبدیل خواهد شد.

سئو (SEO) و بهینه سازی نیز از جمله موارد با اهمیتی است که باعث می‌شود تا کاربران از طریق موتورهای جستجو بتوانند به وب سایت وارد شوند. استفاده از علم سئو برای کسب و کارهای امروزی باعث می‌شود تا کاربران از طریق موتور جستجو وب سایت را پیدا کرده و وارد آن شوند. نرخ تبدیل نیز از جمله عوامل تعیین‌کننده وضعیت سئو است. طراحی سایت حرفه ای باید به گونه‌ای باشد که نرخ تبدیل وب سایت را به شکل قابل توجهی افزایش دهد.

طراحی سایت حرفه ای بر اساس نیاز مخاطبان

یکی از اصول طراحی وب سایت این است که طراح بر اساس نیاز مخاطبان یک کسب و کار، بتواند طراحی را به بهترین شکل انجام دهد. شناسایی مخاطبان هدف و سپس طراحی وب سایت به شکل اصولی باعث می‌شود تا نرخ تبدیل سایت در بلندمدت افزایش پیدا کند. قطعا نیازهای مخاطبان یک سایت فروشگاهی با یک سایت ارائه‌دهنده خدمات متفاوت است.

کسانی که به‌عنوان صاحبان کسب و کارهای امروزی قصد دارند تا طراحی سایت حرفه ای را در برنامه خود قرار دهند، بهتر است از میان طراحان مختلف، به دنبال یک مجموعه موفق باشند تا با صرف هزینه، بهترین وب سایت را دریافت کنند.

جمع‌بندی درباره طراحی سایت حرفه ای

در دنیای پررقابت امروزی، بسیاری از کسب و کارها برای جذب مشتریان هدف سعی می‌کنند تا به‌صورت اصولی وارد دنیای دیجیتالی شوند. کسب و کارهای تجاری با طراحی سایت حرفه ای می‌توانند خدمات و محصولات خود را به مشتریان معرفی کنند. در این مقاله در مورد طراحی وب سایت حرفه ‌ای صحبت کردیم. یک تیم طراحی باید بتواند با توجه به آیتم‌های بیان‌شده طراحی خود را انجام دهد. صاحبان کسب و کارهای امروزی برای سفارش طراحی وب سایت بهتر است به دنبال انتخاب یک مجموعه مناسب باشند. برای دریافت اطلاعات بیش‌تر می‌توانید به سایت آواز تک مراجعه نمایید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا